Pcelica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Affiliates
free forum

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 9 dana Pon Dec 07, 2009 9:40 pm
Affiliates
free forum


RAZNI RECEPTI

2 posters

Ići dole

RAZNI RECEPTI Empty RAZNI RECEPTI

Počalji  Maja Pcelica Čet Nov 12, 2009 12:22 pm

SVE O KOLACIMA
Maja Pcelica
Maja Pcelica
Admin

Broj poruka : 20
Datum upisa : 29.10.2009
Lokacija : SVAJCARSKA

Nazad na vrh Ići dole

RAZNI RECEPTI Empty PRINCES KROFNE

Počalji  Maja Pcelica Čet Nov 12, 2009 12:25 pm

Potrebni sastojci:

2,5 dl vode
150 gr margarina
malo soli
150 gr brašna TIP-400
5 jaja
Za fil: litar mleka
12 kašika brašno TIP-400
250 gr šećera
po ukusu vanil šećer
1 puding od vanile
4 jaja


TESTO: U 2,5 dl vode dodati 150 gr margarina, malo soli i kada sve to provri dodati 150 gr brašna-obavezno TIP-400.Sve to zakuvati brzo izmešati i ostaviti da se ohladi. Kada je potpuno hladno, dodavati jedno po jedno jaje(ukupno 5 kom), dobro izmešati sa smesom.Od testa oblikovati loptice(ja sam stavljala u špric za ukrašavanje torti i stavila sam zvezdasti otvor), pleh neka bude samo posut branom.Obavezno ostavljati dovoljan razmak među njima jer će princezice porasti dok se peku.Peći na 180 C bez otvaranje rerne i to 30 min. Ohlađene princezice seći-vrhom, i puniti filom, može i šlag preko toga, posuti prah šećerom.
FIL: Od litar hladnog mleka odvaditi koliko je potrebno da sjedinite 10 kašika brašna i jedan puding od vanile(od 40 gr), u to dodati 4 žumanca.U ostatak mleka staviti šećer i ostaviti da proključa,dodati vanil šećera po ukusu,pa onda dodati brašno i zakuvati fil.Skinuti fil sa ringle i odmah mu dodavati 4 dobro umućena belanca,BLAGO promešati.
Maja Pcelica
Maja Pcelica
Admin

Broj poruka : 20
Datum upisa : 29.10.2009
Lokacija : SVAJCARSKA

Nazad na vrh Ići dole

RAZNI RECEPTI Empty BRZA VOCNA TORTA

Počalji  Maja Pcelica Čet Nov 12, 2009 12:27 pm

Potrebni sastojci:

2 kašike gustina
3 pudinga od vanile
1,5 margarina
300 gr šećera
1 l mleka
Pakovanje korica za Rozen tortu
300 gr-350 gr šlaga u prahu
po ukusu voće i šećer
oko 200 gr šlaga za ukrašavanje torte


U litar mleka sipati šećer,skuvati tri pudinga od vanile i 2 kašike gustina(prvo od mleka oduzeti deo u kojem će se rastvoriti puding i gustin).Fil ostaviti da se lepo ohladi i postepeno dodavati fil u puding i penasto ga umutiti.
Šlag umutiti sa hladnom kiselom vodom(oko 3 dl), ili po uputstvu na pakovanju.
Voće birati po želji, maline, jagode...višnje...Ja sam ovoga puta izabrala višnje koje sam kuvala par minuta sa šećerom i dodala sam 2 kašike gustina.Ako voće koje koristite mora da se kuva ostaviti ga nakon toga da se ohladi.
FILOVATI: Korica, fil od pudinga, šlag...na petu koricu dodati voće(ja sam dirketno na koricu stavila voće, ali ako su u pitanju banane ili sl. prvo staviti fil od pudinga pa tek onda voće), dodati na voće šlag a naredne korice ređati fil, šlag...Voće dolazi samo na jedan deo...
Nama je prijala iako mi slika baš i ne pokazuje mnogo...nikako da lepo uslikam-blic jak i jednostavno se ne vide dobro korice od rozen torte, ali u svakom slučaju je ukusna...

Tortu ukrastiti sa još 200 gr šlaga u prahu umućenim sa hladnom kiselom vodom...
Maja Pcelica
Maja Pcelica
Admin

Broj poruka : 20
Datum upisa : 29.10.2009
Lokacija : SVAJCARSKA

Nazad na vrh Ići dole

RAZNI RECEPTI Empty Kolač od mešanog voća

Počalji  marjan Ned Nov 29, 2009 11:34 am

Potrebno je:

4 jajeta
400 g brašna
200 g margarina
200 g sitnog šećera
200 g suvog grožđa
50 g seckane pomorandže
50 g seckanog limuna
50 g seckanog badema
10 trešanja iz slatka
1 kašika cimeta
1/2 kašičice mlevenog karanfilića
rendana kora od 1 limuna
2 kašike vinjaka ili konjaka
1 kesica praška za pecivo
1 čaša mleka
margarina za podmazivanje
mrvice za uvijanje

Priprema:

Penasto umutiti margarin, zatim postepeno dodavati šećer i jaja, uz neprestano mešanje. Mutiti sve dok se šećer potpuno ne otopi a masa postane penasta. U posebnom sucu izmešati suvo grožđe, pomorandžu, limun, trešnje, badem, kao i jedan deo brašna, pa sve to sipati u testo, Cimet, karanfilić, koru od limuna i konjak pomešati. Zatim preostali deo brašna pomešati sa praškom za pecivo i dobro izmešati sa voćnom masom. Sve to sastaviti i toj masi dodati mleka, koliko je potrebio, da bi testo teško padalo sa varjače. Pomazati dugačku modlu i posuti je mrvicama, zatim sipati testo do 2/3 visine modle a gornju površinu poravnati. Peći u pećnici prethodno zagrejanoj, na temperaturi od 200stepeni.
marjan
marjan

Broj poruka : 79
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

RAZNI RECEPTI Empty Štanglice od kokosa

Počalji  marjan Ned Nov 29, 2009 11:35 am

Potrebno je:

500 g mlevenog keksa
500 g kokosovog brašna
100 g čokolade
500 g kristal šećera
250 g margarina ili maslaca
2 dl vode

Priprema:

U vodu sipati šećer i staviti na ringlu da malo ogrezne pa dodati margarin da se sve zajedno malo kuva. Pomešati mleveni keks i kokosovo brašno (ostaviti malo za posipanje) i zamesiti sa prethodno pripremljenom vodom, šećerom i maslacem. Dobijenu masu rastanjiti u tepsiji prethodno posutoj šećerom u prahu. Napraviti glazuru od čokolade, premazati 1 posuti kokosovim brašnom. Seći na kocke.
marjan
marjan

Broj poruka : 79
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

RAZNI RECEPTI Empty MAFIŠ

Počalji  marjan Ned Nov 29, 2009 11:37 am

300 gr brašna
6 žumanaca
2 kašike ruma

prstohvat soli
rendana kora jednog limuna
125 gr putera

Brašno prvo prosejte, pa ga umesite sa žumancima, malo soli, rumom i rendanom korom od jednog limuna. Testo razdelite na nekoliko jufki, a svaku jufku oklagijom razvucite u palačinku veličine tanjira. Premažite ih rastopljenim puterom, pa slažite jednu na drugu i svaki put pritisnite oklagijom i izvaljajte da se palačinke sjedine. Kada ste sjedinili celo testo , razvucite ga na debljinu kao za rezance. Isecite tako dobijenu koru radlom ili nozem na kvadrate, svaki kvadrat na sredini isecite sa dva reza na razdaljini od 2 cm. Kroz razrez provucite suprotnu stranu testa, isto uradite i sa druge strane. Dobićete nesto nalik mašnici. Mafiše pržite u dosta vrelog ulja ali pazite da ostanu bledo žute boje. Gotove mafiše pospite šećerom u prahu i tako poslužite.
marjan
marjan

Broj poruka : 79
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

RAZNI RECEPTI Empty KUGLICE OD KOKOSA

Počalji  marjan Ned Nov 29, 2009 11:38 am

100 gr keksa
30 gr badema
80 gr čokolade zakuvanje
30 gr bele čokolade

1 kašika slatke pavlake
1/2 kašičice instant kafe
1 kašika ruma
50 gr kokosovog brašna
Click the image to open in full size.
Badem potopite u vruću vodu i ostavite da malo stoji, zatim ga oljuštite i sitno naseckajte. Keks sameljite i pomešajte sa bademima. Otopite čokoladu za kuvanje, dodavši joj slatku pavlaku i malo vode. U toplu smesu umešajte keks sa bademima. Kad se smesa ohladi narendajte belu čokoladu nešto krupnije da se strugotine ne otope. Oblikujte kuglice i valjajte ih u kokosovo brašno.
marjan
marjan

Broj poruka : 79
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

RAZNI RECEPTI Empty Re: RAZNI RECEPTI

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu